شنبه - چهارشنبه: 16:00 الی 20:00

لیفت بینی چیست

لیفت بینی (Nose Lift) یک روش غیرجراحی است که برای حل مشکلات ظاهری بینی مؤثر است. اگر بینی شما دارای قوز یا افتادگی در نوک آن است، می‌توانید از لیفت بینی بهره مند شوید. این روش همچنین برای بهبود ظاهر پس از عمل جراحی بینی نیز کاربرد دارد.

در حال حاضر، لیفت بینی به عنوان یکی از روش های مدرن و پیشرفته برای اصلاح مشکلات ظاهری در این ناحیه معتبر است. البته، این روش ممکن است برخی افراد راضی کننده نباشد، اما در بسیاری از موارد به عنوان بهترین گزینه در مقایسه با روش‌های دیگر شناخته می‌شود.

لیفت بینی با استفاده از روش های متنوعی انجام می‌شود، که برخی از آن‌ها ممکن است برای بهبود بینی های گوشتی نتایج شگفت انگیزی داشته باشند. اگر از جراحی هایرات می‌کنید یا مشکلات ظاهری بینی شما به اندازه کافی شدید نیست، مشاوره با دکتر طالب زاده بهترین جراح بینی گیلان در زمینه لیفت بینی می‌تواند به شما کمک کند.

لیفت بینی در رشت دکتر طالب زاده

زیبایی تخصص ماست
 ما تخصصی به زیبایی شما فکر میکنیم

 

 

لیفت بینی چیست؟

یک روش غیر جراحی است که با داشتن عوارض کمتر نسبت به روش های جراحی، بهبودی در ظاهر بینی را فراهم می کند. این تکنیک لیفتینگ بینی، بدون نیاز به بیهوشی کلان، با استفاده از مقدار معینی بی حسی، به منظور ترمیم افتادگی نوک بینی، حذف قوز بینی، و اصلاح عدم تقارن پره‌های بینی به کار می‌رود.

عمل کوچک کردن پره بینی

به علت کمترین نیاز به جراحی، این روش هزینه مناسب تری نسبت به جراحی برای بسیاری از افراد فراهم می‌کند. با این حال، اهمیت دارد بدانیم که لیفت بینی به مدت دائمی نمی‌باشد، و پس از گذشت 6 تا یک سال، ممکن است نیاز به ترمیم دوباره پیدا کند. به همین دلیل نباید انتظار داشت که این تکنیک به اندازه جراحی بینی تغییرات چشمگیری ایجاد کند. خوب است بدانید لیفت بینی یک تکنیک کم‌خطر و بسیار پرطرفدار برای رفع ایرادات ظاهری بینی محسوب می‌شود. اما در صورتی نتایج آن مثبت خواهد بود که زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

دکتر سید محمد طالب زاده بهترین جراح بینی رشت در خدمت شما زیبایی جویان است تا ایده آل خود برسید.

جراحی قوز بینی

لیفت بینی با دکتر سید محمد طالب زاده

لیفت بینی برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت بینی تکنیک بسیار محبوب واقعاً برای افرادی مناسب است که در تیغه بینی خود دارای قوز و برجستگی هستند. همچنین افرادی که احساس عدم تقارن جزئی در بینی خود می‌کنند، می‌توانند با استفاده از لیفتینگ بینی به بهبود ظاهر بینی خود بپردازند. اگر بعد از انجام جراحی بینی، ایرادات ظاهری آن برجسته شده و نتیجه مطلوب نبوده باشد، لیفت‌بینی به عنوان یک گزینه بسیار مناسب و کارآمد مطرح می‌شود.

به هر حال، برای انتخاب بهترین روش برای اصلاح مشکلات بینی خود و انجام لیفتینگ بینی، مشورت با پزشک متخصص زیبایی و پلاستیکی توصیه می‌شود. کادر مجرب دکتر طالب زاده بر اساس وضعیت خاص شما، راهنمایی کند و به شما راهنمایی‌های لازم برای تصمیم بهتری بدهد.

فیلم نمونه کار دکتر سید محمد طالب زاده

انواع روش های لیفت بینی

این تکنیک بدون نیاز به بیهوشی و در زمان کوتاه‌تری اجرا می‌شود. افرادی که از جراحی هراس دارند یا نمی‌خواهند تا زخم‌های روی بینی باقی بمانند، می‌توانند از روش‌های لیفتینگ بینی بهره‌مند شوند.

نحوه لیفت بینی شامل موارد زیر می‌شود:

1. لیفت بینی با استفاده از نخ

تکنیک لیفت بینی با نخ یک روش نوآورانه است که با استفاده از نخ‌های خاص، تغییرات قابل ملاحظه‌ای در شکل بینی شما به وجود می‌آورد. پزشک با قرار دادن نخ‌های مناسب در نقاط استراتژیک و کشیدن آنها، اقدام به اصلاح ایرادات ظاهری بینی می‌کند. این روش به راحتی می‌تواند برجستگی و قوز بینی را برطرف کند. نخ‌های مورد استفاده در این تکنیک قابلیت جذب دارند و نیازی به درز یا برش ندارند. با این حال، این روش دارای طبیعت دائمی نمی‌باشد و پس از گذشت یک یا 2 سال، نیاز به ترمیم مجدد دارد.

نخ های بهترین استفاده شده در انواع روش های لیفت بینی عبارتند از:

  • روش Hurricane: استفاده از نخ‌ها به صورت مارپیچ درون بینی
  • روش دوبل: ورود نخ‌ها از سر بینی به داخل برای ارتقاء نوک بینی

به هر حال، برای انتخاب بهترین روش لیفت بینی برای شما و تعیین اینکه کدام یک از این روش‌ها مناسب‌تر است، مشورت با پزشک متخصص زیبایی و پلاستیکی ضروری است. کادر تخصصی دکتر طالب زاده می‌تواند بر اساس ویژگی‌های شما و اهداف ظاهری شما راهنمایی کند و بهترین روش را تعیین کند.

2. لیفت بینی با استفاده از فیلر

در این روش، یا همان لیفت بینی با ژل، ماده خاصی به ناحیه دارای ایرادات بینی تزریق می‌شود. ماده پرکننده جاهای خالی را بهبود می‌بخشد و نتیجه آن، یک سطح صاف در بینی شماست.

احتمالاً با این روش، بینی به نظر بزرگتری ممکن است ظاهر شود، بنابراین افرادی که بطور طبیعی بینی درشتی دارند، بهتر است به لیفت بینی با ژل یا همان فیلربینی مراجعه کنند. مدت ماندگاری لیفتینگ‌بینی با ژل حدود 6 ماه است.

انواع ژل های استفاده شده در این روش عبارتند از:

  • ماده طبیعی اسید هیالورونیک: بهترین گزینه برای لیفت با فیلر به حساب می‌آید.
  • ماده مصنوعی اسید پلی لاکتیک: این نوع ژل به عنوان یک لیفت بینی با فیلر نیمه دائمی محسوب می‌شود.

3. لیفت بینی با بوتاکس

لیفت بینی با بوتاکس یکی از روش های لیفت بینی است که به طور معمول برای افرادی که بعد از جراحی بینی به افتادگی نوک بینی دچار می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، اگر حین صحبت کردن احساس می‌کنید که پره های بینی‌تان از هم باز می‌شوند، که به آن گشادگی سوراخ بینی معروف است، می‌توانید از روش لیفتینگ با بوتاکس بهره مند شوید.

4. لیفت بینی با استفاده از روش NFI

لیفت بینی با استفاده از روش NFI یک نوع از فیلربینی است که با استفاده از ماده طبیعی اسید هیالورونیک برای حذف قوز و ایجاد لیفت در نوک بینی اجرا می‌شود. این ماده ژل‌مانند به صورت بی درد و بدون نیاز به بیهوشی، تنها با تزریق مقدار معینی از ماده بی حس کننده انجام می‌شود و تا حدود 6 تا 12 ماه تاثیر خود را حفظ می‌کند.

5. لیفت بینی با استفاده از لیزر

لیفت بینی با لیزر یکی از روش های متنوع لیفت بینی است که می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی با بینی گوشتی باشد. پس از عمل جراحی، بینی‌های گوشتی معمولاً به فرم اولیه خود بازمی‌گردند. با این حال، لیفتینگ بینی با لیزر، به دلیل اثرگذاری بر روی پوست حتی در پوست‌های با ضخامت بالا، به عنوان یک گزینه با ریسک کمتر برای لیفت بینی گوشتی مطرح است و می‌تواند به سمت سربالا شدن بینی کمک کند.

مزایا لیفت بینی چیست؟

مزایا ویژه ای که با اجرای لیفت بینی به دست می آید عبارتند از:

1. بدون بیهوشی و عوارض ناشی از آن:
– لیفت بینی بدون نیاز به بیهوشی اجرا می‌شود، که باعث کاهش عوارض جانبی مرتبط با بیهوشی می‌شود.

2. انجام فعالیت‌های روزمره بی‌مانع:
– بلافاصله پس از انجام لیفتینگ بینی، شما می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید بدون هیچ مانعی.

3. بدون دوره نقاهت طولانی:
– لیفت بینی نیازی به دوره نقاهت طولانی ندارد و زمان بهبودی بسیار سریع خواهد بود.

4. نتایج فوری:
– نتایج لیفت بینی بلافاصله پس از اجرای آن قابل مشاهده است و این امر برای بسیاری از افراد جذابیت ویژه‌ای دارد.

5. هزینه مناسب:
– هزینه لیفت بینی نسبت به جراحی بینی مناسب‌تر است، که این امکان را به افراد بیشتری برای بهبود ظاهر بینی فراهم می‌آورد.

روند بهبود لیفت بینی به چه صورت است؟

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، فرآیند بهبودی در این تکنیک غیرجراحی بسیار کوتاه است و نیاز به دوره نقاهت ندارد. در برخی موارد، پزشک متخصص زیبایی توصیه می‌کند که بعد از انجام لیفت بینی با ژل، از کمپرس یخ استفاده کنید تا جلوگیری از کبودی و تورم. اگر پس از لیفتینگ بینی با ژل، بینی شما به مدت یک تا 2 ساعت قرمز شود، این وضعیت به سرعت بهبود پیدا خواهد کرد. تورم و کمی قرمزی که در برخی افراد ممکن است به مدت 2 تا 7 روز باقی بماند، به طور کلی طبیعی است و باید به عنوان بخشی از فرآیند بهبودی در نظر گرفته شود.

پیج اینستاگرام دکتر سید محمد طالب زاده جراح بینی
پیج اینستاگرام دکتر سید محمد طالب زاده جراح بینی

لیفت بینی چه عوارض و معایبی دارد؟

هرچند که لیفت‌بینی دارای مزایا و موارد مثبتی است، اما باید برخی از عوارض و معایب آن نیز در نظر گرفته شوند. شایع‌ترین معایب و عوارض لیفت بینی عبارتند از:

1. غیردائمی بودن:
– لیفت بینی یک روش دائمی نیست و نیاز به ترمیم دوره‌ای دارد.

2. هزینه‌های بیمه نشدنی:
– هزینه‌های لیفت بینی بدون جراحی شامل بیمه نمی‌شود و باید به عنوان هزینه خصوصی مد نظر گرفته شود.

3. تغییرات ظاهری متفاوت:
– از این تکنیک انتظار تغییرات چشمگیری برای شکل بینی نداشته باشید.

4. خطرات کبودی و تورم:
– اگر تزریق لیفت‌بینی به درستی انجام نشود، ممکن است با کبودی و تورم همراه باشد.

5. خطرات نامطلوب:
– در صورت عدم مراجعه به پزشک متخصص زیبایی ماهر، احتمال تزریق در ناحیه نامناسب و خونریزی وجود دارد.

لیفت بینی بهتر است یا عمل بینی؟

افراد بسیاری که با مشکلاتی مانند قوز یا برجستگی بینی مواجه هستند، در انتخاب بهترین روش برای حل این مسائل دچار سردرگمی می‌شوند. بینی که در مرکز صورت قرار گرفته، حتی با کمترین تغییر، می‌تواند تأثیرات قابل ملاحظه‌ای در ظاهر چهره ایجاد کند.

هزینه عمل بینی

در حال حاضر، پزشکان متخصص زیبایی لیفت بینی بدون جراحی را به عنوان یک روش بسیار موثر و کم‌خطر برای رفع قوز، برجستگی، افتادگی نوک بینی و تقارن سازی پره های آن توصیه می‌کنند. این روش نسبت به جراحی بینی با عوارض کمتری همراه است و هزینه مناسب تری دارد. با این حال، نباید انتظار داشته باشید که تغییرات آن به اندازه روش جراحی بینی باشد.

عوارض لیفت بینی با نخ

آیا لیفت بینی ضرر دارد؟

بطور کلی، این تکنیک لیفت بینی به عنوان یک روش کم‌خطر معتبر است. با این حال، اگر این روش توسط یک پزشک با مهارت ناکافی اجرا شود، امکانات خطراتی مانند تزریق در مکان ناصحیح و بروز خونریزی، تورم یا کبودی شدید وجود دارد.

منظور از لیفت بینی فوری چیست؟

تکنیک لیفتینگ فوری با نخ یا چسب لیفت یک روش لیفت بینی فوری است که اثرات طبیعی آن فوراً قابل مشاهده است، اما دائمی نمی‌باشد. در این روش، نوک بینی و تیغه آن به سمت بالا کشیده می‌شوند تا بینی با ظاهر صاف و صیقلی به نظر برسد.

عوارض جانبی لیفت بینی چیست؟

تورم، کبودی در محل تزریق، ایجاد سطح موج‌دار روی بینی به دلیل جابه‌جایی مواد ژلی، حالت تهوع، و قرمزی شدید از جمله عوارض جانبی ممکن است باشند.

عوارض جانبی لیفت بینی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1. تورم: محل تزریق یا اطراف بینی ممکن است موقتاً تورم کند.
2. کبودی: برخی افراد ممکن است در محل تزریق به کبودی مواجه شوند که با گذر زمان به طور طبیعی محو می‌شود.
3. درد یا تحریک: احساس درد یا تحریک ممکن است در محل تزریق به وجود آید، اما این امور نیز معمولاً به طور موقت است.
4. تغییرات در حساسیت محل تزریق: ممکن است محل تزریق برای مدت کوتاهی حساسیت نسبی داشته باشد.
5. عفونت: اگر تکنیک به درستی انجام نشود، احتمال ورود عفونت به محل تزریق وجود دارد.
6. تغییرات در شکل یا اندازه بینی: در موارد نادر، ممکن است تغییرات ناخواسته در شکل یا اندازه بینی رخ دهد.

همچنین، اگر این روش توسط یک حرفه‌ای و با رعایت دقیق تکنیک‌های بهداشتی انجام شود، احتمال وقوع عوارض کاهش می‌یابد. قبل از تصمیم‌گیری برای لیفت بینی یا هر روش زیبایی دیگر، مهم است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین تصمیم بر اساس نیازها و شرایط شما را بگیرید.

لیفت بینی با فیلر چقدر طول میکشد؟

لیفت بینی با فیلر معمولاً حدود 15 تا 30 دقیقه زمان می‌برد. این زمان ممکن است بسته به میزان نیاز به ترتیبات و اصلاحات در بینی شما متغیر باشد. این روش به دلیل سرعت اجرا و کمتر بودن زمان نقاهت معمولاً به عنوان یک گزینه سریع و کم‌خطر برای بهبود ظاهر بینی در نظر گرفته می‌شود.

لیفت بینی با دکتر طالب زاده بهترین جراح بینی در رشت
لیفت بینی با دکتر طالب زاده بهترین جراح بینی در رشت

ماندگاری لیفت بینی با نخ چقدر است؟

ماندگاری لیفت بینی با نخ معمولاً بین 12 تا 18 ماه است. این مدت زمان ممکن است بسته به نوع نخ مورد استفاده و واکنش فرد به این روش متغیر باشد.

روند بهبود پس از لیفت بینی چگونه است؟

پس از اجرای لیفت بینی با تزریق ژل، ممکن است در ناحیه تزریق دچار درد و تورم شوید و قرمزی نیز مشاهده کنید. طی یک تا دو ساعت، قرمزی پوست کاهش پیدا کرده و نتیجه لیفت بینی به وضوح قابل مشاهده خواهد بود. برخی از پزشکان متخصص زیبایی برای کاهش قرمزی و التهاب، از کیسه یخ به عنوان یک اقدام پس از تزریق استفاده می‌کنند.

نتایج اصلی به خوبی پس از یک تا دو هفته قابل مشاهده است و قرمزی یا کبودی کاملاً محو خواهد شد. لیفت بینی عموماً به دوره نقاهت نیاز ندارد، و شما می‌توانید بلافاصله پس از آن به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهید. در روش لیفت با نخ نیز، روند بهبودی مشابه به اجرای لیفت با ژل بینی است. ممکن است تورم خفیف و کبودی گذرا مشاهده شود که معمولاً در مدت ۲ تا ۷ روز بعد از اجرا به طور کامل از بین می‌رود.

چگونه ماندگاری لیفت بینی را به حداکثر برسانیم؟

در هر دو روش، نوع مواد مورد استفاده و نوع پوست افراد در میزان ماندگاری این تکنیک تاثیرگذار هستند. با ایجاد شرایط مناسب، می‌توان دوام لیفت بینی را افزایش داد. برخی از مراقبت‌های زیر ممکن است به افزایش ماندگاری لیفت بینی با تزریق ژل کمک کنند:

1. روتین مراقبت از پوست را به برنامه‌ی روزانه‌تان اضافه کنید.
2. به خوبی از آب استفاده کنید؛ ژل بینی به آب حساس بوده و کمبود آب می‌تواند به کاهش ماندگاری آن منجر شود. اطمینان حاصل کنید که همیشه آب کافی مصرف می‌کنید.
3. قبل از اینکه ژل به‌طور کامل جذب شود، تزریق جدید را انجام دهید.
4. اجتناب از حرکات تکراری که ممکن است به فشار غیرضروری بر فیلر بینی منجر شود.
5. فشار مستقیم بر روی بینی مانند استفاده از عینک یا ماسک ممکن است بر دوام لیفت بینی تأثیرگذار باشد.
6. در زمان تمدید لیفت بینی، با پزشک خود مشورت کنید تا از روش‌ها و مواد جدید با ماندگاری بیشتر مطلع شوید.

تماس با تیم جراحی زیبایی بینی طالب زاده

تماس با تیم جراحی زیبایی بینی طالب زاده

اقدامات لازم قبل از لیفت بینی چیست؟

اقدامات قبل ازاین روش به ویژه بسته به نوع این تکنیک ممکن است متغیر باشند، بنابراین توصیه‌ها و دستورالعمل‌ها مربوط به هر کلینیک زیبایی خاص می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، برخی از نکات کلی را می‌توان در نظر گرفت تا عوارض جانبی لیفت به حداقل رسد:

1. حداقل یک هفته قبل از انجام لیفت، از مصرف داروهایی نظیر آسپرین، داروهای ضد التهاب، ویتامین E و مکمل‌های رقیق‌کننده خون خودداری کنید. در صورت مصرف هر گونه دارو، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

2. سطح ویتامین K در بدن باید به حد کافی باشد تا احتمال کم‌تری از کبودی وجود داشته باشد. در هفته‌های قبل از لیفت بینی، مصرف سبزیجات برگ‌دار را افزایش دهید.

3. قبل از مراجعه به کلینیک برای انجام لیفت، مطمئن شوید که مقدار کافی آب بنوشید و یک وعده غذای سبک بخورید. با این وجود، پرخوری ممکن است به ورم معده و حالت تهوع پس از انجام عمل زیبایی منجر شود.

هزینه لیفت بینی چقدر است؟

قیمت لیفت بینی با نخ و تزریق ژل بینی در مقایسه با جراحی بسیار پایین است و هزینه‌های جانبی برای مراقبت ندارد. محاسبه هزینه، به شرایط مختلفی بستگی دارد. متخصصان زیبایی با توجه به تجربه و نوع کار قیمت‌های مختلفی تعیین کرده‌اند.

قیمت  با نخ و تزریق ژل بینی در سال ۱۴۰۲ بین ۳ میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان متغیر است و این بستگی به نخ استفاده شده دارد. هزینه لیفت بینی با ژل و فیلر نیز بین ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان برای هر سی سی است.

نوع ژل استفاده شده، حجم مواد مورد نیاز برای تزریق و تعداد نخ در قیمت گذاری موثر هستند. بنابراین، قبل از تعیین وقت برای انجام لیفت، با چند پزشک مجرب مشاوره داشته باشید. از آن‌جایی که  یک عمل زیبایی محسوب می‌شود، بیمه هزینه آن را پوشش نمی‌دهد. پوشش بیمه شامل اقداماتی می‌شود که پزشک آن را توصیه کند، ولی لیفت بینی به دلیل عدم وجود دلیل پزشکی، ممکن است تحت پوشش بیمه نباشد.

کلام آخر

 

درباره دکتر سید محمد طالب زاده

با خرسندی اعلام می‌کنیم که خدمات جراحی زیبایی بینی در رشت با کیفیت بسیار بالا و توسط تیم متخصص و با تجربه ما در بیمارستان تخصصی پارس رشت ارائه می‌شود. جراحی زیبایی بینی به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شناخته می‌شود.

مشاوره رایگان قبل از انجام جراحی به شما فرصت می‌دهد تا خواسته‌ها و انتظارات خود را با تخصصی‌های زیبایی ما در میان بگذارید، تا بهترین نتیجه را حاصل کنید. پس از اجرای جراحی زیبایی بینی، تیم دکتر طالب زاده با اجرای مراقبت‌های تخصصی و پس از عمل، تلاش می‌کند تا نتایج جراحی را حفظ و بهبود بخشد و ممکنه عوارض را کاهش دهد.

انتخاب بیمارستان تخصصی پارس رشت برای جراحی زیبایی بینی به شما اطمینان می‌دهد که شما در دستان تیمی متخصص، با تجربه، و در محیطی ایمن و با کیفیت قرار خواهید گرفت. ما به عنوان تیم پزشکی با افتخار به شما کمک می‌کنیم تا برای لحظات بیشتری از زندگی خود با خنده و شادی بهره‌مند شوید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *